Projekt czytelniczy

Jednym z ważniejszych projektów minionego roku szkolnego był projekt czytelniczy. Uczniowie zbierali wspólnie całą klasą przeczytane strony, te czytane w domu, jak również w szkole podczas cichego czytania. Przed nami były postawione kolejne cele przeczytania wspólnie 300, później 600, 1200, a ostatnio 2400 stron! Cel został osiągnięty! Szóstka uczniów razem przez 10 miesięcy przeczytała 4500 stron!!
Za przeczytane 2400 stron nasza klasa mogła kupić wybraną przez siebie w księgarni książkę. W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzieci rozpisały projekt, co należy zrobić, aby dokonać zakupu, napisali podanie, pobrali z sekretariatu pieniądze i wybrali się do najbliższej księgarni. Tam musieli wspólnie zdecydować o wyborze książki! Projekt czytelniczy uważamy za bardzo udany! Dzieci lubią czytać, jest to dla nich przyjemność, czytają płynnie i ze zrozumieniem, uczą się czytania cichego, jak również na głos z odpowiednią intonacją. Już planujemy nowy projekt na wrzesień!