Aktualności listopadowe

Mimo, że wspominamy listopad, być może jeszcze nie słyszeliście o naszym Balu Wszystkich Świętych, który co roku odbywa się w naszej szkole. Zamiast uczniów, tego dnia widzieliśmy w dzieciach świętych i błogosławionych. Był święty Mikołaj, św. Antoni, biblijny Dawid i Jeremiasz, błogosławiony Carlo Acustis i wielu innych. Tego dnia, oprócz przedstawienia swoich postaci, zapamiętaliśmy ciekawostki z życia św. Doroty (za którą przebrała się Pani Karolina), świętego Floriana oraz ćwicząc cnotę cierpliwości wykonaliśmy różańce.

Niedługo po tym wydarzeniu okazało się, że zaczynamy edukację zdalną. Już przez komputery połączyliśmy by wspólnie zaśpiewać hymn państwowy, z okazji 11.11. Rozmawialiśmy też o marszałku Piłsudskim i jego psie, który był bohaterem opowiadania omawianego przez 1. klasę.

Część uczniów naszej szkoły bierze udział w Mistrzostwach Czytelnictwa, do którego zapisało się prawie pół tysiąca uczniów z całej Polski. Celem Mistrzostw Czytelnictwa jest promocja czytania wartościowych książek,  poznanie historii, kultury, przyrody i geografii świata, a szczególnie Azji, Europy i Afryki, z których, jak podaje tradycja, wyruszyli Mędrcy ze Wschodu oraz wyłonienie spośród uczestników Mistrzów Czytelnictwa oraz Ogólnopolskich Mistrzów Czytelnictwa. Polegają one na czytaniu wskazanych przez Organizatora pozycji książkowych oraz wypełnianiu kart pracy i zdawaniu egzaminów na temat każdej książki. W ciągu roku przewidzianych jest siedem tytułów dla każdego rocznika uczniów. Ochotnicy z klasy I przeczytali już “Uśmiech Lwowa” Kornela Makuszyńskiego, klasa II “Soilandia” Beaty Kołodziej, a klasa III “Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców”. Polecamy gorąco te pozycje książkowe! Czytając zagłębiamy się coraz bardziej w trudności naszego języka, poznajemy wyjątki ortograficzne oraz części mowy, które w rozpoznajemy pokazując Pani odpowiedni kolor karteczki do kamery.

Zobacz również