Aktualności październikowe

Szkoła Kompas obejmuje już 3 klasy edukacji wczesnoszkolnej, edukując i wychowując ponad 30 dzieci i ich rodziny. Cieszymy się, że coraz więcej rodziców obdarza nas zaufaniem i z radością patrzy na szybkie postępy swoich dzieci. 14 października uczniowie pierwszej klasy złożyli ślubowanie. Przygotowując się do niego nie tylko uczyli się stałej formuły przyrzeczenia, ale też przypominali sobie jakie cechy powinny charakteryzować ucznia naszej szkoły. Pomagali w tym starsi koledzy, którzy w czasie występu zaprezentowali wiersz na temat książek, do których czytania codziennie zachęcamy, oraz o dyżurach, które również codziennie są wypełniane przez uczniów. Pierwszaki zostały też obdarowane przez młodsze dzieci, z Klasy Startowej, która już nie może się doczekać, by sama znaleźć się na ich miejscu. Przedszkolaki wiedzą jednak, że cierpliwość popłaca, a najbliższy rok w Przedszkolu Żywioły z pewnością przygotuje je do pracy i nauki w szkole. Już teraz mają coraz więcej kontaktów ze starszymi kolegami, zwłaszcza podczas zajęć dodatkowych. W tym roku są to nauka pływania, Lego- robotyka, balet, plastyka i rękodzieło, dla 2 i 3 klasy dodatkowe zajęcia szachowe (dla młodszych dzieci są to zajęcia obowiązkowe). Niektórzy biorą też udział w indywidualnych zajęciach gry na pianinie lub saksofonie. Zajęcia odbywające się w budynku Fundacji pozwalają rodzicom zaoszczędzić czas na dowozie dzieci w różnie miejsca, a tym samym mogą go spożytkować na wspólne rozmowy i zabawy.

Zajecia z lego-robotyki

Dla niektórych uczniów nowością stały się zajęcia retoryki, obowiązkowe w naszym programie, w czasie których uczą się swobodnie rozmawiać, występować publicznie i argumentować swoje zdanie. W ostatnich miesiącach uczyli się też jak kulturalnie się witać i darzyć komplementami innych uczniów. O tego roku w każdej klasie co miesiąc pojawiają się bohaterowie miesiąca. Są to osoby,które inspirują dzieci do życia w danej cnocie. We wrześniu były to Panie Woźne (cnota porządku), a w październiku Maryja (cnota posłuszeństwa). Bohaterowie wyznaczają dwa zadania na cały miesiąc, które pozwalają dzieciom nawykowo je wykonywać np. wieczorem sam pakuje plecak, dbam o porządek w półce, czy mówię dzień dobry każdemu dorosłemu w szkole. Jak widać wychowanie to dominujący element w naszej szkole, jednak jeśli zdecydujecie się nawet na krótką rozmowę z naszymi uczniami, przekonacie się jak ogromną wiedzę mają w swoich głowach.

Więcej szczegółów  w tym temacie już niebawem.

Msza dla Ojców i Synów