Miesięcznik Szkoły Kompas- październik

W tym roku szkolnym zapraszamy do zapoznania się z miesięcznikiem Kompasu, który będzie publikowany w formie wpisu w aktualnościach na naszej stronie.  Tegoroczny październik był nowością dla każdego z nas. Uczniowie klasy II przyjęli pierwszoklasistów z wielką radością do swojego grona. W Dniu Edukacji  Narodowej wystąpiliśmy przed naszymi rodzicami i ślubowaliśmy być dobrymi uczniami i obywatelami naszego kraju, a przy okazji podziękowaliśmy naszym nauczycielom za trud wkładany w swoją pracę. Atrakcją tego miesiąca było wyjście do Akademii Muzycznej, w której  zapoznaliśmy się z pojęciami takimi, jak musical i opera. Codziennie korzystamy z pięknej jesieni, budujemy na bazę i próbujemy nowych zabaw. Uczymy się pracy w większej grupie, współpracujemy, a przede wszystkim ćwiczyliśmy się w cnocie porządku i posłuszeństwa. W ostatnim tygodniu  szukamy wśród znanych nam osób wzorów posłuszeństwa. Cieszy nas nasza szkoła, bo jak się okazuje, wcale nie trzeba ciągle siedzieć w ławce. Pracujemy w parach, grupach, na dywanie, biegając, skacząc, rozwiązując zagadki. Na nowym dla nas przedmiocie, jakim jest retoryka mogliśmy podzielić się swoim hobby i zainteresować nim innych uczniów, przy okazji ćwicząc wystąpienia  publiczne i argumentowanie swoich wyborów. Bardzo podobają nam się zajęcia ornitologiczne, ostatnio dowiedzieliśmy się, że ptaki mogą nas “zrobić w konia” (!), bo potrafią udawać inne odgłosy. Zajęcia w terenie nauczyły nas rozpoznawać odgłosy niektórych ptaków oraz znamy już różnicę między wroną, a kawką. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć z Panem Adamem!
Po bieżące wiadomości z życia naszej szkoły zapraszamy na nasz profil na facebooku i instagramie. 

Zobacz również