Otwarte Mistrzostwa Szachowe Szkoły Kompas – relacja

I Otwarte Mistrzostwa Szachowe Szkoły Kompas zgromadziły 9 marca aż 43 uczestników, którzy w radosnej, ale pełnej skupienia atmosferze rozgrywali szachowe partie. Dla 40 z nich był to pierwszy szachowy turniej, bardzo się cieszymy, że swoje pierwsze turniejowe kroki mogli rozpocząć na Kompasowych Mistrzostwach.
Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a sędzia p. Krzysztof Żurkiewicz skomentował, że dogrywka była wydarzeniem bez precedensu, bo zawodnicy mieli tyle samo punktów i wszystkie wygrane z wyjątkiem remisu w pojedynku między nimi. Nawet punktacja pomocnicza była idealnie równa, co nigdy nie zdarzyło się w karierze tego sędziego.  Oznacza to, że poziom rozgrywek był bardzo wysoki, co nas ogromnie cieszy.
Wyniki rozgrywek dla rocznika 2011:
I miejsce – Antoni Wysoczyński
II miejsce – Kacper Szymacha
III miejsce – Dawid Mospinek
Wyniki rozgrywek dla rocznika 2012 i młodszych:
I miejsce – Andrzej Vodopyanov
II miejsce – Ignacy Gawin
III miejsce – Karol Malinowski
Gratulujemy serdecznie!

Współorganizatorem wydarzenia była Szkoła Łódzka Szkoła Szachowa „Krzyś”.

 

Zobacz również