Piknik Rodzinny

Cóż to był za dzień! Sobotni, doroczny Piknik Rodzinny zrzeszył rodziny i kadrę naszej szkoły i przedszkola. Pogoda dopisała, więc w promieniach wiosennego słońca można było toczyć radosne rozmowy i częstować się przygotowanymi w domach pysznościami.

Trzecioklasiści zadbali o organizację kiermaszu charytatywnego i z oddaniem prowadzili swoją akcję sprzedaży ciast, książek i zabawek na rzecz chorego na nowotwór Leosia.

Atrakcjom nie było końca – spotkanie otwarte zostało występami popisowymi dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe. Była więc grupa smyczkowa, grupa taneczna, grupa baletowa i grupa judo. Pierwszoklasiści wystąpili ze swoim „ABC Party”, a zaraz potem piątoklasiści zaprosili chętnych do biegu na czas przez specjalnie zaaranżowany na tę okoliczność tor przeszkód.

Następnie odbył się komentowany ze swadą przez piątoklasistów mecz rodziców z nauczycielami, a po nim – rodziców z dziećmi. Jednocześnie najmłodsi uczestnicy pikniku mogli do woli brykać po specjalnie przygotowanej ścieżce sensorycznej – malowanie farbami na taśmie, bańki mydlane i zabawa w piasku, czego chcieć więcej?

Po rozegranych meczach niektórzy uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory, a wisienką na torcie okazało się przedstawienie zorganizowane dla rodzin Żywiołów i Kompasu przez grupę rodziców… ale o tym opowiemy osobno.

Tekst i fotorelacja: Magdalena Gorący