Relacja z III Łódzkiej Konferencji Wychowawczej

1 lutego 2020 r. na Wydziale Filologicznym UŁ odbyła się już trzecia edycja Łódzkiej Konferencji Wychowawczej „Czy w Twoim domu rośnie bohater?”.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 rodziców i wychowawców, a w zajęciach dla dzieci 60 uczestników.
Wykłady naszych prelegentów miały bardzo wysoki poziom i dały ogromną dawkę wiedzy i inspiracji słuchaczom.
Monika i Marcin opowiedzieli o dwóch ważnych skrzydłach wychowania: miłości i wymaganiach. Przedstawili także różne rodzaje granic, które możemy stawiać dziecku.
Piotr Kociołek w dynamiczny sposób przybliżył nam jak warto układać hierarchię wartości i budować równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym.
Aleksandra Kroll przedstawiła możliwe podejścia do rozwoju talentów u naszych dzieci i przedstawiła trzy ważne klucze dzięki którym możemy je rozwijać: wychowanie, nauka i relacje.
Robert Mazelanik opowiedział, że takie aspekty życia rodzinnego jak miłość rodziców, pełna rodzina, zainteresowanie nauką dziecka ogromnie wypływają na jego rozwój i wychowanie.
Na koniec odbył się krótki warsztat, który jest przygotowaniem do tutoringu rodzinnego i pozwala dostrzec mocne strony naszego dziecka i obszary, nad którymi możemy pracować.

Podczas przerwy kawowej była okazja do spróbowania ciast upieczonych przez uczniów Szkoły Kompas, a także możliwość zakupienia książek o tematyce wychowawczej.

Partnerami konferencji było Centrum Służby Rodzinie oraz Fundacja Życie.

Patronat honorowy nad konferencją objął Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.
Patronatami medialnymi Radio Plus Łódź oraz Przewodnik Katolicki.

Dziękujemy sponsorowi konferencji –  Towarzystwa Biznesowe S.A. oraz sponsorowi przerwy kawowej – firmie Vero-Soki.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Agaty Bogusławskiej.