Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

W naszej szkole stawiamy na edukację na wysokim poziomie, ale równie ważne jest wychowanie. W tym miesiącu poznajemy cnotę posłuszeństwa. Sprawdzaliśmy, co stanie się, jeśli nie posłuchamy poleceń przewodnika podczas chodzenia z zasłoniętymi oczami. Dużo też rozmawiamy i staramy się realizować zadania tygodnia. Mamy też czas na pracę z podręcznikami i ciekawe zajęcia przygotowane przez naszych nauczycieli. Uczymy się też porządku i codziennie oceniamy nasze przygotowanie do zajęć.

W I klasie poświęcamy codziennie czas na czytanie i kaligrafię. To ważne aktywności na początku szkolnej drogi. Kaligrafia uczy cierpliwości i staranności.

Rozpoczęliśmy projekt czytelniczy, którego ideą jest wspólne zbieranie przeczytanych stron. Poświęcamy na to codziennie od kilku do kilkunastu minut w szkole, ale pamiętamy też o tym w domu. Dwa razy w tygodniu spisujemy ile stron przeczytał każdy z nas i sumujemy to na tablicy. Dotychczas pokonaliśmy pierwszy etap projektu – wspólnie w domu i szkole zebraliśmy już ponad 300 przeczytanych stron! Zwieńczeniem tego osiągnięcia był wybór przez dzieci nowej książki do naszej biblioteczki, co było dla nich ważnym wydarzeniem.

W naszej szkole pracujemy metodą projektu, która uczy dzieci współpracy, planowania działań, prezentacji swoich dokonań, samodzielności i kreatywności. Uczniowie pierwszej klasy w pierwszym tygodniu rozpoczęli projekt „Dżungla”. Pani Karolina zainspirowana pomysłem dzieci na dekorację nowej szkoły, która ożywi naszą salę zaproponowała zorganizowanie szkolnej dżungli. Dzieci zaplanowały swoje działania, zaangażowały rodziców do przyniesienia potrzebnych rzeczy, jak doniczki, cebulki, ziemia czy konewki i zasadziły oraz posiały nowe rośliny. Ciekawe co z tego wyrośnie ?

Zobacz również
slubowanie-pierwszych-klas-szkola-podstawowa-kompas-lodz