Turniej szachowy – relacja

II Otwarty Turniej Szachowy Szkoły Kompas odbył się w miniona sobotę. Przed szachownicami ustawiło się 29 zawodników z roczników 2013 i 2014 , w tym 4 dziewczynki. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, każdy rozegrał 5 rund, w czasie 10 minut dla zawodnika. Założeniem turnieju było propagowanie gry w szachy, która wspomaga procesy logicznego myślenia, skupienia, pracy w ciszy i radzenia sobie z porażką. Po początkowym przywitaniu i wyjaśnieniu zasad przez Sędziego Głównego – Pana Krzysztofa Żurkiewicza – nauczyciela gry w szachy w SP Kompas i Przedszkolu Żywioły, zawodnicy przystąpili do gry. Pamiętając o dobrych manierach każdą rozgrywkę rozpoczynali uściskiem dłoni i kończyli gratulacjami dla przeciwnika. Mimo, że pojawiło się trochę łez przy przegranych partiach, wszyscy zawodnicy z uśmiechem przyjęli dyplomy za udział w Turnieju. Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy, a zostali nimi:
1. Matuszewski Damian
2. Malinowski Dominik
3. Gołębiowski Filip
4. Łapiński Oliwier .
Najlepszą z dziewcząt okazała się być Alicja Bratkowska.
Dokładne wyniki można sprawdzić na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_1293/results.html?l=pl&tb=10_
Gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy w przyszłym roku na trzecią edycję turnieju !

Za relację fotograficzną dziękujemy p. Katarzynie Tarce.

Zobacz również