Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa do kaplicy szkolnej

Dzielimy się dziś naszą ogromną radością!


Wczoraj, 23.10.2023, bp Marek Marczak dokonał oficjalnego wprowadzenia relikwii bł. Carlo Acutisa podczas uroczystej Mszy św. w naszej szkolnej kaplicy. Byliśmy tam wszyscy razem – kadra, uczniowie i rodzice.

Obecność relikwii tego młodego włoskiego świętego jest dla nas sprawą głęboko wzruszającą – jego postać inspirować będzie naszych uczniów i przedszkolaków, którzy odtąd będą mieli możliwość modlenia się za jego wstawiennictwem przy okazji swoich codziennych szkolnych i przedszkolnych zajęć. Jeszcze do niedawna nie śmieliśmy nawet o tym marzyć!


Uczniowie klasy III T dali się poznać jako serdeczni gospodarze – przybrali pięknie stoły w swojej klasie, gdzie wszyscy chętni mogli spotkać się po Mszy św. z biskupem i zamienić kilka słów przy kawie i znakomitych domowych wypiekach, o co zadbały drogie Kompasowe mamy.


Dziękujemy Arcybiskupowi Asyżu za przekazanie relikwii.
Jesteśmy pełni wdzięczności za ten dzień i nie posiadamy się z radości, że mamy relikwie bł. Carlo już na stałe w naszej kaplicy!

tekst i fotorelacja: Magdalena Gorący


Zobacz również