„Wojenne siostry” spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Wojenne siostry”, p. Agatą Puścikowską.

24 stycznia 2020, godz. 17:30
ul. Obywatelska 57, Łódź

Książka jest niezwykłą opowieścią o heroicznych siostrach zakonnych, które niosły pomoc w okrutnym czasie II wojny światowej.

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz otrzymać autograf.

Wydawca o książce „Wojenne siostry”:
Agata Puścikowska opisuje historie niezwykłych, bohaterskich kobiet. Sióstr, które nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali. Pomagały ukrywać się partyzantom, dostarczały żywność, oddawały własne życie za często zupełnie obcych sobie ludzi, czasem chwytały nawet za broń. Również po wojnie niektóre z nich walczyły z komunistami. Wojenne siostry – o ich bohaterstwie do dziś mówi się niewiele. Stanowczo za mało!

Informacje o autorce (za stroną www.znak.com.pl)
Agata Puścikowska – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka działu „Polska” w tygodniku „Gość Niedzielny”, felietonistka i reportażystka. Współpracuje z mediami elektronicznymi. Zajmuje się też działalnością pro-life. Szczęśliwa żona i matka pięciorga dzieci. Książki Agaty Puścikowskiej opisują prawdziwe historie wyjątkowych kobiet, zakonnic, o których bohaterstwie – jak uważa autorka – mówi się stanowczo za mało.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Głowacki, dziennikarz Radia Plus, Przewodnika Katolickiego i TVP, twórca kanału Maskacjusz

Zobacz również