Wycieczka do CKD

2 marca mieliśmy okazję odwiedzić Centrum Kliniczno -Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, które zachwyciło nas nowoczesnymi pomieszczeniami. Pierwsze ogromne wrażenie zrobił na nas widok z 12 piętra, na którym odwiedziliśmy salę operacyjną, salę porodową, wnętrze karetki pogotowia oraz salę szpitalną. Tam poznaliśmy chłopczyka – fantoma umiejącego odpowiedzieć na nasze pytania! Zobaczyliśmy efekty działania drukarek 3D i ich zastosowanie w stomatologii. Mogliśmy też poczuć się jak prawdziwi dentyści dzięki odpowiednim stanowiskom, na których każdy z nas mógł użyć sprzętów o nieznanych nam wcześniej nazwach. Na koniec pani Joanna (Mama Antka) opowiedziała nam o tym, jakie jedzenie sprzyja rozwojowi próchnicy, a jakie ją spowalnia. Dostaliśmy też szczoteczki i pasty, by na miejscu umyć zęby w odpowiedni sposób. Centrum ogromnie nas zafascynowało i postanowiliśmy jeszcze kiedyś tam wrócić. Dziękujemy Mamie Antka za zorganizowanie tej wycieczki!

Zobacz również