Zebranie i wykład dla rodziców

10 września br. miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.

Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu kadry zebrani rodzice wysłuchali kilku wykładów dotyczących misji i programu przedszkola oraz szkoły. Omówione zostały także najistotniejsze założenia wychowawcze oraz edukacyjne – każda z czterech grup przedszkolnych pracuje wg planu rocznego opracowanego przez wychowawców, który oparty jest na programie Optymista 2.0. Starter to program dla klas 0-3, natomiast Master – dla klas 4-8. Przy tej okazji rodzicom przybliżona została sylwetka św. Josemaría Escrivà de Balaguer, z którego nauki o świętości życia codziennego – właśnie jako środowisko przedszkola i szkoły – czerpiemy.

Rodzice zaproszeni zostali także do włączenia się w projekty Akademii Familijnej, której głównym założeniem jest wpieranie rodziców jako pierwszych wychowawców swoich dzieci poprzez wyposażanie ich w odpowiednie ku temu narzędzia. Ponadto, została przedstawiona prezentacja dwóch mam, które podpowiedziały zebranym kilka sprawdzonych sposobów na organizowanie nietuzinkowych przyjęć urodzinowych dla dzieci.

Zobacz również