Grudzień w naszej szkole

Grudzień w naszej szkole obfitował w wydarzenia. Miesiąc rozpoczął się warsztatami adwentowymi z rodzicami, na których wykonaliśmy wieńce, które pomogą nam pamiętać o mijających tygodniach tego czasu oczekiwania.
Naszą cnotą miesiąc jest hojność, zatem zaangażowaliśmy się w kilka akcji charytatywnych, ale też pamiętaliśmy o hojności na co dzień wobec kolegów i koleżanek: hojności swojego czasu, umiejętności pożyczania sobie nawzajem przyborów czy zabawek.
Razem z przedszkolem Żywioły przygotowaliśmy wspólnie szlachetną paczkę, natomiast naszych tatusiów zaprosiliśmy do podzielenia się swoimi ubraniami ze schroniskiem dla bezdomnych. Sami natomiast wybraliśmy w swoich domach używane, ale w dobrym stanie książki i gry planszowe, którymi hojnie podzielimy się z dziećmi ze świetlicy środowiskowej.
W Mikołajki wylosowaliśmy siebie nawzajem i wykonaliśmy w prezencie wylosowanej osobie kulę śnieżną, ucząc się w ten sposób sprawiania przyjemności innym, a jednocześnie przekonaliśmy się, że własnoręcznie wykonane prezenty mogą być super.
Na koniec miesiąca wspólnie wykonaliśmy szopkę oraz ubraliśmy naszą choinkę.

 

Zobacz również