I Komunia Święta

Paradoksalnie, pochmurna sobota 14 kwietnia br. zapisała się wyjątkowo pogodnie w naszej pamięci, a to za sprawą wielkiego duchowego wydarzenia, jakim było przyjęcie przez naszych drugoklasistów ich Pierwszej Komunii Świętej.

Uroczystość miała miejsce w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej – i rzeczywiście skrzydłami tymi otuleni czuliśmy się cały dzień, najpierw w czasie pięknej Eucharystii, kiedy mogliśmy towarzyszyć poruszonym religijnymi przeżyciami uczniom, a później już w gronie najbliższych i przyjaciół podczas radosnego świętowania.

Doskonałym jego zwieńczeniem była pielgrzymka, z którą udaliśmy się do Niepokalanowa, by na miejscu wziąć udział w dziękczynnej Mszy Świętej. Udało się także zwiedzić muzeum św. Maksymiliana i spędzić jeszcze jeden piękny dzień w radosnej zadumie nad tym przełomowym momentem w życiu naszych dzieci.

Magdalena Gorący

Fotorelacja z uroczystości: Łukasz Głowacki

Zobacz również