Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie

We wtorek 15 listopada uczniowie klas I, III i V pojechali na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji, a gospodarze serdecznie przywitali swoich gości pysznym śniadaniem złożonym z rozmaitości własnego wyrobu. Dzieci oprowadzone zostały po ogrodach deszczowych i zaproszone do zobaczenia kóz, krowy i konia. Zwiedzały szklarnię i starały się rozróżnić wysiane warzywa na podstawie kształtu liści. Odwiedziły też piekarnię, a tam usłyszały o tym, jak powstaje chleb, jakich maszyn używa się do jego produkcji oraz w jaki sposób wypieka się go w piecu. Wzięły także udział w wyrabianiu mąki z żyta i pszenicy, a wreszcie samodzielnie uformowały i wypiekły bułeczki. Po obiedzie miała miejsce druga tura warsztatów, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali świeczki z potu pszczelego, a następnie wysłuchali wykładu nt. ziół – na pamiątkę otrzymali bukieciki z szałwii. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci!


Magdalena Gorący

Fotorelacja w klasie I: Julia Woźniak

Fotorelacja w klasie III i V: Marlena Misiak

Zobacz również